Villa Marta (ua new)

Світлотерапія

Поряд зі звичними і перевіреними часом фізіотерапевтичними приладами, сьогодні застосовуються новіші, що з’явилися зовсім недавно. Один з представників нового покоління подібного обладнання – лампи компанії Цептер, що отримали назву Біоптрон.

Світлотерапія має досить велику історію застосування. Але на новий рівень, лікування світловими імпульсами вийшло після того, як стали з’являтися такі прилади, як Біоптрон. У лампи Біоптрон застосування засноване на світловому впливі, що призводить до посилення кровотоку на певній ділянці тіла. Завдяки подібному ефекту можна зміцнити місцевий і загальний імунітет, зняти прояви алергії, зменшити локальні запалення.

Випромінювання, що створюється обладнанням, має широкий спектр. Воно становить 480-3400 нм. При цьому світло, який «породжує» прилад, не містить УФ-випромінювання. Таким чином, Біоптрон впливає на шкіру і тіло в цілому набагато безпечніше, ніж звичайний сонячне світло. Невипадково Біоптрон показання до застосування має найрізноманітніші. А протипоказання його, в той же час, не надто великі.

Володіючи досить м’яким впливом, таке обладнання здатне приводити до різних змін в роботі організму. Але ефект особливо помітний на ділянках, які піддаються випромінюванню. Переважно лампа Біоптрон застосування знаходить в дерматологічній практиці, в ортопедії, травматології, педіатрії та офтальмології. Хоча і в інших областях вона може бути застосована. В цілому показами до використання приладу є:

 • шкірні висипання алергічного характеру;
 • хвороби опорно-рухового апарату, кісток;
 • захворювання шкіри різної природи, включаючи акне, гнійники, фурункули;
 • запальні процеси органів сечостатевої системи;
 • бронхо-легеневі захворювання різноманітної природи .;
 • герпетичні ураження;
 • набряк рогівки, демодекоз століття, кон’юнктивіт.

Світлотерапія Біоптрон може використовуватися в якості монотерапії та / або як додатковий метод лікування. Апарат активно застосовується в ревматології, спортивній медицині та реабілітації для лікування захворювань і травм опорно-рухового апарату, в дерматології і хірургії (атопічний дерматит, акне, псоріаз, опіки, рани у діабетичних хворих, які довго не загоюються, пролежні, трофічні венозні виразки, посттравматичні і післяопераційні рани та ін.), в педіатричній практиці (дитячі шкірні захворювання, алергічні респіраторні захворювання, неврологічні розлади), в косметології (загоєння ран, опіків, зменшення рубців), стоматології (лікування больового синдрому, пришвидшення загоєння тканин), кардіології (для корекції метаболічного синдрому).

Особливо цінною є його властивість справлятися з неврологічними і суглобовими болями, а також в лікуванні больового синдрому при поясничних болях, карпальному тунельному синдромі, болях в ділянці шиї та плечового поясу. Ефективність цієї технології пояснюється покращенням тканинного кровообігу (мікроциркуляції), стимуляцією регенерації тканин, нормалізацією обміну речовин.

Доведено, що регулярний вплив світлом «Біоптрон» на слизову оболонку носа, знижує ймовірність захворювання на грип та інші ГРВІ. Також ефективним є аппарат в лікуванні сезонних афективних розладів (зимова депресія, синдром хронічної втоми, підвищена сонливість, астенія)

Система світлотерапії “Біоптрон” базується на більш ніж 20-річному досвіді застосування, постійно проводяться клінічні дослідження. До теперішнього часу побічні ефекти застосування Біоптрон не встановлені. Проте, як і у кожного методу лікування є певні застереження, при яких не рекомендується застосування світлотерапії:

 • гіперфункція наднирників;
 • злоякісні утворення шкіри і крові;
 • гострі хірургічні захворювання;
 • гострі порушення мозкового кровообігу;
 • прогресуючі форми туберкульозу;
 • епілепсія;
 • пересадка органів.

Уникати прямого світла в розплющені очі з короткої відстані необхідно при:

діабетичної ретинопатії;

схильності до крововиливів (гемофтальму)

До відносних обмеженнь, відносять фотодерматози, декомпенсовану стадію хронічних захворюваннь, індивідуальну непереносимість світлотерапії (негативне ставлення самого пацієнта).